آشنایی با آب سیاه چشم و راه درمان آن

  0
  107 views

  گلوکوم یا همان آب سیاه چشم چیست؟ و چگونه می توان این بیماری را درمان کرد؟ برای دانستن پاسخ این پرسش ها با ایران پروا همراه شوید.

  گلوکوم، نوعی بیماری چشم است که در آن فشار داخلی چشم که در حالت طبیعی کمتر از 20 میلی جیوه می باشد، بالاتر از آن می گردد و آن نیز ناشی از جمع شدن مایع زلالیه است که بر اثر بسته شدن اطاق قدامی چشم رخ می دهد. بروز این حالت باعث خرابی عصب بینایی و میدان رویت می شود که می تواند منجر به کوری گردد.

  صور مختلف دارد. نوعی از آن گلوکوم اولیه می باشد که بدون علت خاص عارض می شود و شامل گلوکوم اولیه با زاویه باز (شایع ترین فرم) و گلوکوم با زاویه باریک و همچنین گلوکوم مادرزادی (congenital) می باشد. از صور دیگر آن گلوکوم های ثانوی را که در طی ابتلاء به بعضی بیماری ها پیش می آید نام می بریم.

  گیاهان زیر اثر درمانی مفید و درمان در بیماری گلوکوم ظاهر می نمایند:

  – Vaccinium myrtillus L ( زیاد کننده مقاومت عروق موئی، تقویت کننده بینایی چشم،…): مصرف 20 گرم میوه تازه گیاه در هر دفعه و 60 گرم (یا کمی بیشتر) در 24 ساعت این درختچه در بعضی نواحی به عنوان زینت کاشته می شود.

  – مصرف له شده دانه انگور نیز اثر مفید ظاهر می کند، رعایت موارد زیر در کتب علمی و فیتوتراپی، در موراد ابتلاء به گلوکوم توصیه شده است:

  1 – مصرف اعضاء فیبردار گیاهان
  2 – مصرف سبزیجات و میوه های غنی از کاروتن به مقدار زیاد
  3 – عدم مصرف آب و نوشابه ها به مقدار زیاد در هر دفعه
  4 – عدم مصرف نوشابه های الکلی
  5 – مصرف لوتئین: نوعی کاروتنوئید است که از گل همیشه بهار بدست می آید. این ماده را که اثر مفید در سالم نگه داشتن چشم دارد باید به مقدار مناسب، مخلوط با ترکیبات کاروتن دار مصرف کرد.

  پاسخ دادن