فواید آووکادو به دلیل سرشار بودن از ویتامین E

  0
  262 views

  آووکادو یک ماده غذایی کامل با ۱۴ ماده معدنی مفید برای تحریک رشد بدن است. آووکادو به دلیل داشتن ویتامین E فواید زیادی دارد که در این مقاله شرح داده ایم.

  پیشگیری از بیماری قلبی با آووکادو

  آووکادو از بروز بیماری های قلبی جلوگیری میکند. محققان به این نتیجه رسیده اند که مقدار بالای ویتامینE که بدن از طریق مکمل ها و یا با مصرف موادغذایی مثل آووکادو دریافت می کند می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

  همانطور که میدانید ویتامینE یک آنتی اکسیدان قوی است و به دلیل داشتن همین خاصیت از آسیب کلسترول بد خون به وسیله رادیکال های آزاد جلوگیری می کند به نظر میرسد که اگر کلسترول آسیب ببیند می تواند در سخرگ های خونی رسوب کند و سبب تنگی عروق خونی شود. با جلوگیری از صدمات رادیکال های آزاد به کلسترول بد خون می توان مشکلات قلبی را کاهش داد.

  اگر چه بسیاری از غذاها حاوی ویتامین E موجود در اکثر آنها در طی عمل پختن از بین میرود. آووکادو این خوبی را دارد که برای خورد شدن نیاز به هیچ عملی ندارد و به همان شکل خام و تازه مصرف میشود.

  کاهش عفونت در بزرگسالان

  آووکادو به دلیل سرشار بودن از ویتامین E میتواند نقش یک مکمل را ایفا کند. مطالعات نشان میدهد که مصرف مکمل ویتامین E برای تقویت سیستم ایمنی افراد مسن مفید است. چون افزایش سن میزان مواد مضر را در بدن افزایش میدهد که ویتامین E می تواند مقدار آن را کاهش دهد. به همین دلیل آووکادو را در رژیم غذایی افراد مسن جای میدهند.

  افزایش باروری در مردان با آووکادو

  آووکادو میتواند به افزایش باروری در مردان کمک کند. ویتامین E و C در نچسبیدن اسپرم ها به یکدیگر نقش دارند و قدرت جذب آنها را افزایش میدهد. بنابراین اسپرم ها خیلی راحت تر میتوانند به طرف سلول تخمک بروند.

  با مصرف بیشتر موادغذایی غنی از ویتامین E و استفاده از مکمل های این ویتامین تحت نظر پزشک ممکن است میزان باروری در مزدان را افزایش داد.

  کاهش بیماری پارکینسون با آووکادو

  مطالعات اخیر نشان میدهد که غذاهای غنی از ویتامین E میتواند بیماری پارکینسون را کاهش دهند. البته این یافته نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

  پاسخ دادن