ویتامین های تاثیرگذار در سلامت پوست(3)

  0
  115 views

  برای مراقبت و نگهداری از پوست استفاده از ویتامین یکی از راهایی اثربخش و موثر در سلامت پوست، مخصوصا پوست چرب است، باماهمراه باشید.

  ویتامین C :

  برای رشد و ترمیم بافت ها، در همه قسمت های یدن ضروری است، این ویتامین اثر مهم ضداکسیدکنندگی دارد که سبب تولید کلاژن می شود و این ویتامین برای تولید کلاژن لازم است و بدن نمی تواند آن را بسازد، بنابراین باید به وسیله غذا تامین شود، همینطور برای خنثی کردن رادیکال های آزاد بدن به آن نیاز دارد. این ویتامین به مواد آرایشی و بهداشتی اضافه می شود، چرا که خاصیت ضداکسیدکنندگی آن سبب رفع لکه های پوست و جلوگیری از پیری زود رس می شود و از طرف دیگر تولید ویتامین Eرا افزایش می دهد. این ویتامین سبب کاهش قرمزی پوست ناشی از آفتاب و نیز کاهش عوارض افتاب سوختگی می شود، این ویتامین در بهبود زخم ها و کبودی ها بسیار موثر است.

  بهترین منابع غذایی ویتامین C:

  مرکبات، کلم ، گوجه فرنگی، غلات سبوس دار.

  ویتامین بدنویتامین D :

  ویتامین D تامین تعادل و جذب کلسیم و فسفر را در خون و استخوان ها به عهده دارد، این ویتامین برای رشد بافت های سالم لازم است و یک آنتی آکسیدانت فوق العاده پایدار است، این ویتامین پوست را مرطوب وشفاف می کندف مضرات رادیکال های آزاد را می کاهد، به درمان سوخنگی، التهاب، بریدگی و سوزش کمک می کند.

  بهترین منابع غذایی ویتامین D :

  زرده تخم مرغ، جگر،شیر یکی از موادی است که حاوی ویتامین D می باشد، ضد ترک پوست است و همچنین برای رفع چین و چروک های پوست و سفیدشدن مو، جوش های صورت و برای خشکی پوست مفید است.

   

   

  پاسخ دادن