عوامل تخریب کننده یک ازدواج شاد

  0
  381 views

  ازدواج یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهداف در زندگی آدمیان می باشد، همچنین عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث تخریب یک ازدواج شاد و موفق شوند.

  اگر می خواهید عادت در زندگی مشترکتان ایجادکنید، باید از موارد زیر اجتناب کنید، زیرا انجام این کارها باعث تخریب یک ازدواج شاد و موفق می شوند.

  1 . خودتنبیهی:

  زوجهای زیادی هستند، که به خاطر خودتنبیهی، شادکامی را از زندگی خود محو کرده اند، چه از طرف یکی از زوجین و یا هردوی آنها صورت می گیرد، می تواند لذت بخشی رابطه را مختل کند، تمام زوجهایی که زندگی مشترک را به خوبی آغاز کرده اند، اگر به خود تنبیهی میدان دهند، برای همیشه زمین خواهند خورد.

  2 . سرزنش:

  یکی از عوامل شاد نبودن زوجها،عادت سرزنش شدن یک همسر توسط دیگری است، اگر اجازه دهید سرزنش در زندگی شما جولان دهد، قطعا شما راشکست خواهد داد.

  3 . رنجش:

  رنجش به منزله سرطانی است برای رابطه ، نخست کوچک و غیرقابل مشاهده است،اما با گذشت زمان بزرگتر شده و بخش های بیشتری را دربرخواهدگرفت، وقتی مدام به بی عدالتی صورت گرفته علیه خود فکر کنید، باورها در ذهن خود می سازد ، این محرکی است برای جاری ساختن هیجانات منفی که ممکن است یک ازدواج شاد را تخریب کند.

  پاسخ دادن