آشنایی با پوست چرب و مراقبت از آن

  0
  114 views

  شناخت پوست بدن یکی از مهم ترین مسائلی است که هر شخص باید درباره نوع و ویژگی های آن بداند،آشنایی با پوست چرب و راهایی مراقبت از آن را مورد بررسی قرار داده ایم. 

  پوست چرب:

  پوست اغلب چرب است، پوست چرب دارای منافذ فراوان و بازی است و از دیگر پوست ها ضخیم تر و مقاوم تر است. غده های چربی پوست بسیار فعالند و بیش از حد معمول چربی تولید می کنند و اکثرا براق است، به خاطر اینکهغدد چربی بیش از حد فعال می باشند. منافذ پوست در معرض انسداد است و پوست کمتر چروکیده می شود و به راحتی گردوغبار و آلودگی بیشتری را به خود جذب می کند که سبب جوش و لک می شود.

  پوست چربمراقبت از پوست چرب:

  روزی دو مرتبه صورت را با شوینده های ملایم شستشو دهید. هموراه از شوینده های ملایم و غیر چرب و حاوی الکل استفاده کنید، از لوازم آرایشی غیر چرب استفاده کنید، یادتان باشد پوست چرب نیز نیاز به مرطوب کننده دارد، بنابراین از مرطوب کننده ملایم و کم چربی استفاده کنید. با آب سردصورت خود را بشویید تا منافذ پوستتان بسته شود، برای مراقبت از این نوع پوست در درجه اول رعایت رژیم غذایی مهم است ،خوردن غذاهای چرب و سرخ شده و شیرینی جات، باعث تحریک غددچربی و در نهایت تراوش چربی را افزایش می دهد، بخور گیاهی برای پوست های چرب مفید است و باعث می شود که منافذ پوست عمیقا تمیز شود.استفاده از گیاه بومادران به صورت بخور برای تنگ کردن منافذ پوست موثر است، سعی کنید بیشتر از کرم هایی که دارای ترکیبات گوگردی هستند و برای سلامتی پوست چرب بسیار مفید هستند، استفاده کنید.

  پاسخ دادن