شوره سر و درمان آن

  0
  90 views

  شوره سر یکی از مشکلاتی است که اکثر خانوم ها و آقایان با آن درگیر هستند،شناخت عوامل بروز شوره سر و راه درمان آن را بررسی کرده ایم،با ما همراه باشید.

  بروز شوره:

  شکل شدید شوره با قرمزی، خارش، التهاب پوست و پوسته ریزی همراه است ودر ابرو، کنار بینی، درون گوش ها یا درسینه و پوست سر به وجود می آید.

  شوره سر:

  شوره سر درمردان کمی بیشتر از زنان شایع است، بروز شوره سر بیشتر در سن بلوغ دیده می شود، اما تا چهل سالگی با شدت کمتری ادامه دارد، این بیماری باعث ریزش مو و طاسی نمی شود.

  کنترل شوره سر:

  معمولا شست و شو روزانه با شامپو ملایم که باعث کاهش چربی پوست سر می شود، برای کنترل شوره کافی است. درصورت برطرف نشدن شوره می توان از شامپو ها ضد شوره استفاده کرد. درصورتیکه پس از چند وقت مصرف شامپو ضد شوره بهبود حاصل نشد یا پوست سر قرمز و ملتهب شد، به پزشک مراجعه کنید.

  شوره سرشانه کردن یکی راه های درمان شوره سر:

  شانه کردن مرتب موها به خصوص درهوای آزاد و تمیز، تاثیر زیادی در درمان شوره سر دارد، زیرا باعث می شود جریان خون سریع تر شود و سلول ها تغذیه شوند، هر شب قبل از رفتن به رختخواب با برس مویی، موهایتان را از جهات مختلف برس کنید، طوری که که حداقل صدبار برس روی سرتان حرکت کند و خون رادر جریان بیندازد.

  پاسخ دادن