امروز می خواهیم طرز تهیه مینی کیک فندق و شکلات را کیک فوق العاده خوشمزه می باشد و مناسب برای پذیرایی از عزیزانتان می باشد را آموزش بدهیم.

مواد لازم:

شکلات تلخ: 100 گرم
کره: 100 گرم
آب: سه چهارم پیمانه
پودر کاکائو: 25 گرم
تخم مرغ: 3 عدد
شکر قهوه ای: 150 گرم
بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
آرد: 110 گرم
پودر فندق: 35 گرم

مواد لازم گاناش:

خامه صبحانه: 800 گرم
شکلات تلخ یا شیری: 100 گرم

مواد لازم تزیین:

فندق: 100 گرم
شکر: یک پیمانه
آب: 1/2 پیمانه

طرز تهیه:

  1. شکلات تلخ خرد شده و آب را در ظرف مناسبی ریخته و روی شعله ملایم قرار دهید تا شکلات ذوب شود.
  2. کره نرم و شکر قهوه ای را با دور متوسط همزن برقی بزنید تا کرمی و سبک شود سپس تخم مرغ ها را افزوده و مخلوط کرده در آخر شکلات ذوب شده را اضافه کنید.
  3. آرد، بیکینگ پودر، پودر کاکائو و پودر فندق را مخلوط کرده و به مواد افزوده و با لیسک هم بزنید تا همه مواد با هم ترکیب شود.
  4. قالب های مافین را با اسپری روغن چرب کرده و مواد را داخل قالب ها ریخته و در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گرادبه مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید.
  5. بعد از پخت از قالب جدا کرده و روی توری فلزی خنک کرده و با گاناش و فندق کاراملی شده تزیین کنید.

طرز تهیه گاناش:

خامه صبحانه را داخل شیر جوش ریخته و روی شعله ملایم قرار دهید تا خامه گرم شده سپس شعله را خاموش کرده و شکلات خرد شده را اضافه کرده و هم بزنید تا شکلات با گرمای خامه ذوب شده و کرم یک دستی حاصل شود. کرم را پس از خنک شدن روی مینی کیک ها بریزید.

طرز تهیه فندق کاراملی:

شکر را داخل ظرف مناسبی ریخته و روی شعله مستقیم قرار داده تا شکر تغییر رنگ داده و قهوه ای شود سپس آب را اضافه کرده و اجازه دهید تا کارامل بجوشد و کمی غلیظ شود. کارامل آماده را داخل فندق ریخته و کنار بگذارید تا خنک شود.

نکته:

1 –  در صورت در دسترس نبودن اسپری روغن از کره ذوب شده برای چرب کردن قالب استفاده کنید. یا اینکه کاغذهای مخصوص کاپ کیک داخل قالب قرار دهید.

2 – سس کارامل در صورت زیاد روی شعله قرار گرفتن سفت می شود و طعم خوش آیندی ندارد. پس از اضافه کردن آب و حدود 5 دقیقه جوشیدن شعله را خاموش کنید.

پاسخ دادن