عوامل تاثیر گذار در ریزش مو

  0
  70 views

  امروزه عوامل زیادی در ریز مو تاثیر گذار هستند که در حال حاضر یکی از معضلات خانوم ها و آقایان شده است،در اینجا علل ریزش مو را بررسی کرده ایم ،با ما همراه باشید.

  عواملی که سبب ریزش مو می شوند شامل :

  – سیگارکشیدن:

  سیگار کشیدن یکی از عوامل ریزش مو در آقایان است،برخی تصور میکنند سیگار هیچ تاثیری بر ریزش مو ندارد،در صورتیکه برعکس است زیزاسیگار یکی از شایع ترین علل ضعف مو و ریزش آن بخصوص در آقایان است که منجر به تجمع چربی زاید در اطراف پیاز مو شده و راه رسیدن مواد غذایی به پیاز مو را مسدود میکند،استفاده از جوانه گندم میتواند بر کند شدن روند ریزش مو تاثیر گذار باشند.

  – کم خونی:

  علت ریز مو میتواند کم خونی هم باشد که استفاده از هویج ،اسفناج،شنبلیله ،زرد آلو و انار میتوانند باعث کند شدن روند ریزش مو شوند .

  – رنگ کردن بیش از حد مو:

  رنگ کردن بیش از حد مو و استفاده از مواد آرایش مو میتواند به موهایتان اسیب بزند و موجب شکسته شدن و ریزش آنها شود،معمولا ترکیبی از کارهای گوناگون مثل :استفاده از کراتینه ،رنگ مو و سشوار کشسدن موها موجب این آسیب میشود.

  – ژنتیک:

  معمول ترین علت کاهش مو ،طاسی ژنتیکی است،به عبارت دیگر ،ریزش مو بخشی از آرایش ژنتیکی فرد است،موهای سر به خصوص در قسمت جلو وبالاسر مستعد ریزش ژنتیکی هستند،درحالی که موهای پشت سر و شقیقه ها پایدارند و درطول زندگی باقی میمانند .

   

  پاسخ دادن